De 75-jarig Ignace gaat voor zijn jaarlijks onderzoek naar den dokter. Alle testen leveren normale uitslagen op.
Als hij terugkomt voor de uitslag legt dokter Verbeke hem uit dat fysiek gezien alles in orde is. Hij vraagt: "Hoe is het mentaal en emotioneel met U gesteld. Ben je tevreden met je situatie, en hoe is Uw verhouding met God?"
Antwoordt Ignace: "Ik heb een heel goei relatie met God. Hij weet da'k slechte ogen heb, dus hij heeft ervoor gezorgd dat wanneer ik 's nachts naar 't WC moet om te gaan pissen (poof!) het licht aangaat, en wanneer da'k gedaan heb (poof!) gaat het licht terug uit."
"Amaai," zegt dokter Verbeke: "dat is echt ongelofelijk."
Wat later op de dag belt dokter Verbeke met Roza, de vrouw van Ignace.
Hij zegt: "Met de gezondheid van Ignace is alles in orde, maar ik wou toch nog eens wat vragen over zijn relatie met God. Is het waar dat als hij 's nachts moet gaan plassen (poof!) het licht aangaat en nadien (poof!) het licht terug uit?"
Roept Roza verbolgen uit: "Dien ouwe smeerlap! Heeft'em weer in de frigo aan 't zeiken geweest zeker!"
5 verschillende moppen
Nieuwe auto
's Ochtends gaat Yolanthe uit rijden met de spiksplinternieuwe auto van Wesley.
Als Wesley 's avonds thuiskomt, zegt Yolanthe: 'Ik heb goed en slecht nieuws. Ik begin maar met het goede nieuws: de airbag in onze nieuwe auto doet het prima...'
Spookrijder
Een oude meneer rijdt in zijn auto en op de radio hoort hij dat er een spookrijder rondrijdt. Hij zegt: 'Maar één spookrijder? Ik zie er heel veel meer!'
IJsjes
Een poedel loopt een snackbar binnen en bestelt chocolade-ijs. Een vrouw die het gezien heeft, zegt verbaasd tegen de verkoper: ‘Dat is vreemd, een hond die chocolade-ijs bestelt.’ ‘Ja, heel vreemd’, antwoordt de verkoper. ‘Normaal neemt hij vanille-ijs.’
God schiep Vlaanderen en Nederland
Op de zesde dag sprak God tot de aartsengel Gabriël: "Vandaag ga ik een land creëren, genaamd Vlaanderen. Het zal een land zijn van buitengewone natuurlijke schoonheid, met grote bossen, vol met herten, zwijnen en eekhoorns. Grote rivieren, gevuld met alle mogelijke soorten levende wezens. Het zal een binnenzee krijgen met enorme hoeveelheden vis, en ook aan een buitenzee komen te liggen, die men vanaf prachtige goudgele stranden zal kunnen overzien." God ging verder: "Ik zal het land rijk maken door de landbouw en de inwoners zullen grote welvaart kennen. Ze zullen bekend worden als Vlamingen. En zullen het vriendelijkste volk op aarde zijn." "Maar Heer", vroeg Gabriël, "Denkt u niet dat u misschien een beetje TE genereus bent voor deze Vlamingen?" "Niet echt", antwoordde God, "moet je eens opletten wat voor Noorderburen ze krijgen........"
100 stukken fruit
Een Nederlander en een Belg spoelen samen aan op een kannibalen eiland en worden direct gevangen genomen door de stam kannibalen.
Net voordat de Belg en de Nederlander worden opgegeten komt de voodoo kannibaal aanlopen en zegt: “Onze goden willen jullie een kans geven om te blijven leven. Ga in de jungle op zoek naar 100 fruitstukken en stopt ze allemaal in de kont. Wanneer je dat kan zonder ook maar één keer te lachen ben je een vrij man!”
De Nederlander en de Belg worden vrijgelaten en rennen snel de jungle in opzoek naar 100 fruitstukken. De Nederlander komt als eerste terug met 100 bessen en begin deze direct in zijn kont te stoppen. Bij de 100ste bes begint de Nederlander ineens keihard te lachen en dus heeft hij gefaald. Voordat de kannibalen hem in de kookpan gooien vraagt de leider: “Hoe kon je nou falen? Je was zo ver en dan ga je ineens keihard zitten lachen.”
Waarop de Nederlander nog steeds een beetje lachend zegt: “Ik wilde net die laatste bes erin stoppen, toen die stomme Belg aan kwam lopen met 100 kokosnoten!”